عیب یابی، زمان و نحوه تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

امتیاز دهید post

دستگاهای تصفیه آب نیمه صنعتی بخاطر ساختار ساده عموما ایرادات و خرابی کمی دارند که ما در اینجا به شایع ترین آنها اشاره و راهکار آن را ارائه مینماییم:

1.کاهش میزان تولید آب
A: گرفتگی فیلتر ممبران که در این حالت با تعویض فیلتر ها ایراد برطرف میگردد.
B: خرابی کاهنده فاضلاب که میبایست تعویض گردد.
C: خرابی پمپ که فشار مورد نیاز را تامین نمیکند، برای رفع ایراد ابتدا میبایست قسمت کلگی پمپ تست شود و در صورت سلامت قسمت الکتروموتور تست شود و بعد از مشخص شدن ایراد قطعه معیوب تعویض و یا تعمیر گردد.
D: خرابی سوییچ هایپرشر که میبایست تعویض گردد.

2. بالا رفتن TDS آب تولید
A: خرابی فیلتر ممبران که میبایست تعویض گردد.
B: خرابی شیر میکس که میبایست تعویض گردد.
C: غیر فعال شدن کربن اکتیو مرحله 2 و 3 که میبایست تعویض گردد.
D: بالا رفتن TDS آب ورودی به دستگاه که عموما در فصول گرم به علت زیاد شدن مصرف و کاهش دقت تصفیه خانه ها اتفاق می افتد.

3.خاموش شدن دستگاه و عدم تولید
A: کاهش آب ورودی که ممکن است بر اثر گرفتگی فیلتر های مرحله 1 و 2 و 3 باشد و یا خرابی سنسور لو پرشر و یا کاهش فشار آب شهری.
B: خرابی ترانس پمپ و یا خرابی خود پمپ ها.
C: خرابی تجهیزات تابلو برق دستگاه که در این صورت بایست توسط متخصصین مربوطه رفع ایراد گردد.
D: خرابی سنسور هایپرشر و یا لوپرشر.

نحوه و زمان تعویض فیلتر ها

دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی دارای 2 سری فیلتر میباشند که سری اول شامل فیلترالیافی، فیلتر کربن پودری و فیلتر کربن سیاه میباشند که به آنها فیلتر های پیش تصفیه نیز گفته میشود.
زمان تعویض فیلترهای پیش تصفیه هر 3 تا 6 ماه یکبار میباشد و بسته به میزان مصرف اوپراتوراین زمان مشخص میگردد به این صورت که هرچه مصرف بیشتر مدت زمان کوتاهتری این فیلترها بایست تعویض گردند.
هوزینگ مرحله یکم (فیلتر الیافی) اکثر دستگاه های نیمه صنعتی بصورت شفاف میباشد تا بتوان بدون نیاز به باز کردن محفظه فیلتر شاهد تغییر رنگ آن بود ،چنانچه رنگ فیلتر بصورت کرمی و یا قهوه ای درآمد نشان دهنده زمان تعویض فیلتر های پیش تصفیه است.
سری دوم فیلترهای دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی شامل فیلتر ممبران، فیلتر پست کربن و در بعضی موارد خاص فیلتر مینرال هستند. زمان تعویض این سری از فیلترها بدون داشتن بازه زمانی مشخص و فقط بر اساس میزان مصرف کاربر تعیین میشود. به عبارت ساده تر عمر این سری فیلترها اگر بصورت کامل ظرفیت نامی آن ها در روز مورد استفاده قرار گرفته باشد حدود 6 تا 8 ماه میباشد و هرچه میزان استفاده از دستگاه کمتر شود طول عمر این فیلتر ها بیشتر میشود.
لازم به ذکر است مواردی مانند عدم تعویض به موقع فیلترهای سری اول و خرابی پمپ مییتواند بر سلامت فیلترهای سری دوم تاثیر مستقیم گذاشته و باعث کاهش عمر آن میشود .
بارزترین نشانه خرابی فیلترهای سری دوم بالا رفتن TDS (افزایش نا خالصی ) در آب تولید و کاهش میزان آب تولیدی دستگاه میباشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اشتراک گزاری :

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x