فیلتر ممبران و کاربرد آن در دستگاه تصفیه آب

کاربرد فیلتر ممبران

آنچه در رابطه با فیلتر ممبران که شما نمی دانستید! 

فیلتر ممبران (Membrane filter) چیست و برای چه منظوری استفاده می شود؟ چرا امروزه قلب آب شیرین کن ها یا دستگاه های RO یا تمام دستگاه های ایده ال به فیلتر ممبران گره خورده است آیا این دستگاه واقعا قادر است به طور همزمان هم عمل تصفیه آب را به صورت کامل انجام دهند و هم اینکه هیچ نیازی به افزودنی ها نداشته باشد؟
در گذشته فیلترهای معمولی جلو رسوبات و گل و لای داخل آب را می گرفتند. با پیشرفت علم با روش اسمز معکوس، تصفیه ذرات معلق در آب به شیوه‌ای حرفه‌ای‌تر اجرا شد. اما اینبار فیلتر ممبران دارای چه امتیازی است که به یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه‌های تصفیه بدل شده است. کافی است بدانید عملکرد ممبران در تصفیه آب بر پایه حذف مواد آلاینده به کمک غشای نیمه تراوا بوده و از ورود ناخالصی ها به بخش آب تصفیه شده جلوگیری میکند. در ادامه همراه ما باشید تا با قیمت RO ، زمان تعویض و روش تشخیص فیلتر ممبران اصلی بیشتر آشنا شویم.

فیلتر ممبران چیست؟

یکی از اصلی ترین و مهم ترین اجزای دستگاه های صنعتی تصفیه آب، فیلتر ممبران است. مهم است بدانید غشا یک نوع ورقه یا صفحه است که از ورود برخی از ذرات و مواد جلوگیری کرده و باعث ورود برخی دیگر می‌شود. ممبران،( membrane) از چندین غشا یا ورقه های فیلم (thin film composite) که به هم فشرده شده و به طور مارپیچ دور یک لوله پلاستیکی پیچانده شده اند تشکیل شده تا تنها اجازه عبور آب خالص را به دستگاه بدهد.
این فیلتر از غشای نیمه تراوا ساخته شده و ذراتی مانند آلاینده های بیولوژیکی، شیمیایی و فیزیکی را از خود عبور نمی‌دهد. فیلترممبران مانع عبور آلودگی های شیمیایی و املاح نامطلوب و حتی ویروس ها و باکتری ها شده و حتی قدرت حذف ذراتی به اندازه 0.0001 میکرون را نیز دارا می‌باشد.

چرا دستگاه‌ فیلتر ممبران برای انتخاب ایده ال است؟

دستگاه‌ فیلتر ممبران از همه نظر ایده‌آل است. دستگاه آب شیرین کن و دستگاه های تصفیه کننده آب با استفاده از انواع فیلتر ممبران می توانند به خوبی از پس گندزدایی، رفع شوری و سنگین بودن آب برآیند. چون هم کارایی شان بسیار بالا ست و هم تصفیه ی آب را بدون کمک هیچ گونه افزودنی انجام می دهند، به همین دلیل بسیار مقرون به صرفه هستند. البته تکنولوژی ساخت غشای داخل ممبران اسمز معکوس هنوز در ایران وجود نداشته و بیشتر از فیلتر ممبران امریکایی یا تایوانی استفاده می‌شود. از این فیلتر در تصفیه آب کارخانه‌ها و تصفیه خانه‌های بزرگ و صنعتی استفاده‌های زیادی می‌کنند.

تشخیص فیلتر ممبران اصلی

برای تشخیص فیلتر اصل بهتر است به موارد زیر دقت کنید تا بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید.

نحوه بسته بندی در فیلتر ممبران یکی از نشانه هاست.

یکی از راه های تشخیص فیلتر تصفیه آب اورجینال و اصل، نوع بسته بندی آن می باشد. بسته بندی باید مقاوم و محکم باشد و علاوه بر این اطلاعات روی فیلتر و بسته بندی با هم، هم خوانی داشته باشد. در برخی از موارد دیده شده که فیلتر ممبران TORAY را درون بسته بندی DOW FILMTEC قرار داده اند. بسته بندی فیلترها لازم است دارای بسته بندی اصلی خودشان باشند. شرکت های اصلی برای نشان دادن جنس اصلشان معمولا از نشانه های منحصر بفرد استفاده می کنند. از این رو کیفیت بسته بندی در فیلترهای اصلی بالا ست.

توجه به تعداد لایه‌های فیلتر ممبران

بخوبی می دانیم که اگر فیلتر دارای تعداد لایه های بیشتری باشد ، کیفیت آب تصفیه شده و آبدهی آن بالاتر خواهد بود. اما این مورد نمی تواند به تنهایی ملاک خوبی برای انتخاب باشد. اغلب فیلترهای موجود در بازار ، ساخت چین و یا ایران هستند و هیچ نظارتی بر روی ساخت آنها صورت نمی گیرد. گاهی یک فیلتر ممبران اصلی دارای 11 لایه کاملا با کیفیت است ولی نمونه تقلبی آن دارای 13 لایه بی کیفیت است. مثل فیلتر ممبران VONTRON چین، که کیفیت بالایی داشته و دارای 11 لایه است در حالی که نمونه های تقلبی TORAY ، دارای 13 لایه است. بنابراین از آنجایی که فیلترهای موجود در بازار، اورجینال نیستند، بنابراین حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که سعی کنید که نمونه های لایه بالاتر(13 لایه) خریداری کنید که کیفیت آب تصفیه شده شما بالاتر باشد.

لیبل فیلتر را در نظر بگیرید.

توجه به لیبل فیلتر بسیار اهمیت دارد. اگر کمی دقت کنید متوجه تقلبی بودن فیلتر میشوید . لیبلهای تقلبی یا کج هستند و اگر هم با سلیقه چسبانده باشند، فیلتر اورجینال نیستند . معمولا اگر لیبل را با ناخن بکنید ، زیر آن نشانه هایی وجود دارد. البته اگر زیر لیبل علامتی وجود داشته باشد دلیل بر اصل بودن کالا نیست اما نبود آن، قطعا مشخص میکند که فیلتر اورجینال نیست. به لیبل محصول دقت کنید که چیزی به آن اضافه نشده باشد ، اگر لیبل آسیب دیده بود هم می تواند نشان دهنده تقلبی بودن فیلتر باشد. بعضی از فروشگاه ها روی لیبل نوشته های خودشان را می نویسند. توجه داشته باشید که نوشته ها و اعداد روی آن را کامل خوانده باشید.
برند فیلتر ممبران را کنترل کنید

در ارتباط با برندهای فیلتر موجود در بازار جست و جو کنید. گاهی این برند، نام یک فروشگاه یا تولید کننده است. با ویژگی‌های یک برند در اینترنت آشنا شوید و هنگام خرید آنها را با هم تطبیق دهید تا مطمئن شوید که از یک برند سازنده فیلتر ممبران خرید کرده اید. در غیر این صورت احتمالا یک جنس تقلبی خریده اید. یک برند خوب از مصرف‌کنندگان و بازار هدف شناخت کافی دارد و نحوه‌ ارتباط با مصرف‌کنندگان و شناخت آنها را می‌داند. برند معتبر مشتریانی دائمی و همیشگی دارد، بنابراین حفظ و نگهداری این مشتریان باعث شده که در تولیدات خود نهایت دقت را داشته باشد. چرا که داشتن یک برند یعنی ایجاد یک نام تجاری متمایز در بازار، که با تولید محصولاتی با خلاقیت بالا، توانسته متمایز از بقیه باشد. فیلترممبران برندی که خریداری می کنید برای منحصربه‌فرد بودن خدماتی ارائه می دهد که در عین جذابیت برای مصرف‌کننده دارای یک ویژگی خوب، متفاوت و کاراتر از بقیه باشد.

 

بهترین فیلتر ممبران


مقدار حجم آب دهی در فیلتر ممبران

یک مورد دیگر در تشخیص فیلتر ممبران اصلی، مقدار حجم آب دهی دستگاه است. اغلب فیلترهای تقلبی، دارای ظرفیت 75 گالن هستند. از خرید فیلترهای 75 گالن صرف نظر کرده و از همان فیلترهای 50 گالن استفاده نمایید. بر روی همه فیلترهای ممبران حجم آبدهی آن ها ذکر شده است، دقت کنید این مقدار با مقدار روی جعبه و لیبل محصول یکسان باشد. حجم آبدهی با ظرفیت تولید آب فیلتر ممبران بر حسب متر مکعب بر ساعت یا گالن در دقیقه بیان می شود.

موارد گفته شده تا حدی می تواند کمک کننده باشد تا بتوانید فیلتر ممبران اصل و اورجینال را از فیلترهای دیگر تشخیص دهید. بهتر است فیلتر را از برند های معتبر تهیه کنید تا خیالتان از خرید آسوده باشد.

تست فیلتر ممبران

تست سختی یا TDS

قبل از تصمیم به تعویض فیلتر ممبران باید از سالم بودن یا خراب بودن آن مطمئن شوید . برای این کار از ابزار سنجش ppm آب یا همان تی دی اس متر tds استفاده کنید. صبر کنید تا آب به جریان افتاده و آبی که از قبل داخل فیلترها بوده خارج شود. با این کار مطمئن می شوید آب فاضلاب با آب تصفیه مخلوط نشده است. سپس چندین بار و در فاصله زمانی متفاوت با دستگاه tds متر مقدار کیفیت ppm آب لیوان را اندازه بگیرد. ممبرانها معمولا بین 95 تا 98 درصد کاهش سختیSALT REJECTION ایجاد میکنند . یعنی اگر مقدار TDS آب ورودی به ممبران 400 باشد ، ممبران خوب با 98% کاهش سختی ، حدود TDS =10 ایجاد خواهد کرد. بطور کلی میزان TDS آب خروجی از ممبران ، باید کمتر از 20 درصد آب ورودی به دستگاه تصفیه آب باشد . اگر مقدار ppm آبی که مشاهده می‌کنید از عدد 100 بالاتر باشد شما باید فیلتر را تعویض کنید.

تست میزان تولید آب توسط ممبران

اگر فیلتر ممبران شما 50 گالن باشد ، میزان خروجی استاندارد آب تصفیه شده در هر دقیقه 130 میلی لیتر و اگر ممبران 75 گالن باشد ، میزان خروجی آب در هر دقیقه 200 میلی لیتر باید باشد. در تست شما مقدار این آب نباید از نصف مقدار تعریف شده کمتر باشد . اگر کمتر شد، حتی اگر TDS آب خروجی پایین بود ، فیلتر ممبران باید تعویض شود.

تست کردن عیب فیلتر ممبران

برای این منظور مهترین کار کنترل میزان حجم آب خروجی شیر خروجی است. بدین ترتیب که اگر آب به صورت قطره جریان داشته باشد، احتمال دارد فیلتر ممبران معیوب و یا کیپ شده باشد. در این صورت تعویض نکردن فیلتر سایر قطعات دستگاه تصفیه آب از جمله پمپ را دچار خرابی خواهد کرد.

خراب شدن محدود کننده فاضلاب

آب های با سختی بالا املاح زیادی دارند. این رسوب محدود کننده فاضلاب را، با احتمال خرابی و کیپ شدن مواجه می کند. در چنین شرایطی قطعه باید تعویض شود. در صورت بی توجهی به این مسئله فیلتر ممبران زودتر خراب خواهد شد.

نصب فیلتر ممبران

1. ابتدا برق دستگاه را قطع کنید و شیر اصلی آب دستگاه را بصورت 90 درجه در آورید تا بسته شود.
2. از آزاد بودن شیلنگ ها مطمئن شوید و به شلنگها فشار نیاورید. سپس شیر مخزن تصفیه آب را نیز ببندید( 90 درجه) . این شیر در حالت باز در راستای شلنگ مخزن می باشد.
3. شلنگ ورودی حوزینگ ممبران را از اتصال کوئیک فیتینگ کلگی حوزینگ جدا نمایید. در صورت اتصال فیتینگی میتوانید با فشار دادن فیتینگ به اتصال شلنگ را آزاد کنید. برای باز کردن کلگی ممبران آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت بپیچید.
4. برای خارج کردن ممبران از محفظه دستگاه تصفیه آب نیاز به یک انبر دست یا یک دم باریک دارید. سر هوزینگ را بچرخانید تا باز شود و ممبران قبلی را با کمک انبردست به بیرون محفظه فشار آورده و از محفظه خارج کنید.
5. کربن داخل حوزینگ ممبران را به وسیله دستمال کاغذی و یک شی بلند که تا آخر حوزینگ باشد پاک و تمیز کنید. بعد فیلتر ممبران جدید را وارد دستگاه نمایید طوری که واشر مشکی رنگ سر ممبران به سمت بیرون محفظه قرار گیرد.
6. اگر واشر در سر جای خود به درستی قرار نگیرد دستگاه نشتی می کند. برای این منظور با دست کلگی ممبران را تا جایی که میتوانید به سمت عقربه های ساعت ببندید و در آخر از آچار برای سفت شدن آن استفاده کنید .
7. اگر نتوانید فیلتر را بصورت صحیح و درست درون محفظه یا هوزینگ ممبران جای دهید احتمال مخلوط شدن آب پساب یا فاضلاب با تصفیه بسیار زیاد است. در صورتی که اتصال فیتینگی بود تنها کافیست شلنگ را داخل اتصال فرو کرده و کمی به عقب بکشید .
8. در نهایت شلنگ را تست کنید. وقتی که دیدید از اتصال ممبران خارج نمیشود آب بندی شده و نصب کامل شده است.

زمان تعویض فیلتر ممبران

عمر فیلترهای دستگاه تصفیه آب با توجه به سختی آب و میزان ناخالصی‌های هر منطقه متغیر است ولی به صورت متداول، هر شش مرحله فیلتر تصفیه آب خانگی عمر مشخص و زمان عوض شدن معینی دارند .فیلترهای پیش تصفیه دستگاه شما که فیلتر الیافی مرحله اول، فیلتر کربن فعال مرحله دوم، فیلتر کربن بلاک مرحله سوم هستند بین 4 الی 6 ماه عمر میکنند و بعد از گذشت این زمان تعویض فیلتر فرا میرسد. فیلتر پست کربن وظیفه بهبود طعم رنگ و بوی آب تصفیه شده و فیلتر مینرال وظیفه حفظ املاح معدنی مورد نیاز بدن را به همراه دارد و زمان تعویض مرحله پنجم و ششم هر یکسال الی یکسال و نیم است. عمر دستگاه تصفیه آب صنعتی نیز به کیفیت آب ورودی و کیفیت فیلترهای پیش تصفیه و فیلتر ممبران و نیز به میزان توجه به سرویس و نگهداری از دستگاه بستگی دارد.
و اما فیلتر ممبران
فیلتر ممبران دستگاه در واقع فیلتر اصلی دستگاه آب تصفیه کن محسوب میگردد. تا زمانی که کتری شما رسوب نبندد نیاز به تعویض ندارد. با این حال بهترین زمان تعویض فیلتر ممبران هر یکسال و نیم الی دو سال است. اگر بخواهیم کمی ریزتر شویم و با دقت بیشتری جواب این سوال را داده باشیم بهتر است بگوئیم که زمان تعویض دقیق فیلتر ممبران برای آب هر منطقه و هر شهر و روستا فرق میکند . در آب هایی که مقدار ppm آن کمتر از 500 باشد 2 سال و بالاتر از 500 ppm و نزدیک به 1000 ppm کمتر از 1 سال عمر میکند.

در رابطه با دستگاههای صنعتی چگونه عمر تقریبی فیلتر ممبران را حدس بزنیم؟

اگر دوست دارید عمر مفید فیلتر را افزایش دهید می توانید یک عدد فیلتر سختی گیر رزینی در ابتدای سیستم و یا خروجی کنتور ورودی آب اصلی ساختمان بعنوان یک دستگاه تصفیه آب مرکزی ساختمان نصب کنید . با این کار طول عمر این فیلترها گاهی تا 5 سال هم می تواند پایدار باشد. در رابطه با دستگاههای صنعتی ، میزان سختی (TDS) آب ورودی به سیستم RO و خروجی از آن را اندازه گیری کرده و با یکدیگر مقایسه کنید. چنانچه این اعداد اختلاف زیادی نداشته باشند، عملکرد فیلتر ممبران دچار اختلاف شده و باید در اسرع وقت تعویض گردد.

بهترین مارک فیلتر ممبران برای دستگاههای صنعتی

معتبر ترین برندهای فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی که طبق نظر کاربران بیشترین رضایت را داشته اند در ادامه لیست شده است.
فیلتر ممبران کمفلو KMFLO
کمفلو یک برند تایوانی بوده و فیلتر جزو محصولات برتر این برند است. فیلتر کمفلو ظرفیت بالایی داشته و پتانسیل تصفیه آن در حد استاندارد می باشد. از قابلیت های فیلتر ممبران KEMFLO میتوان به قابلیت و توان تولید بالای آن اشاره داشت، به طوری که در 24 ساعت قادر به تصفیه 50 گالن آب شرب می باشد. قیمت فیلتر ممبران کمفلو در مقایسه با فیلترهای دیگر به نسبت کمتر است. هر چند از نظر کیفیت نمی‌توان ایرادی به آن‌ها وارد کرد. چرا که در حد یک فیلتر ایده‌آل کار می‌کند.

فیتلر ممبران فیلمتک FILMTEC

کمپانی تولید کننده فیلتر های FILMTEC در آمریکا با بالاترین سطح کیفیت تولید و عرضه می گردند. این گروه تولیدی به دلیل استفاده بهترین و مرغوب ترین متریال در ساخت فیلتر ممبران توانسته محصولاتی با دوام در سطح کیفیت بسیار بالا تولید و روانه بازار رقابت نماید. ممبران FILMTEC قادر به حذف انواع آلودگی و ذرات معلق موجود در آب با اندازه 0.1 نانومتر یا0.0001 میکرون را دارا می باشد. شرکت بلومن فیلتر ممبران فیلمتک را با مدت یکسال گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می دهد.

برند DOW

امروزه DOW به عنوان یکی از اصلی‌ترین تولید‌کننده های فیلترهای ممبران اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون به شمار می رود. فیلترهای ممبران فیلمتک با برند DOW از ادغام شدن دو شرکت معتبر آمریکایی ایجاد شده و در طی سال ها با ارائه محصولات خاص با سطح کیفی بالا به عنوان یکی از با کیفیت ترین و مناسب ترین فیلترهای ممبران برای تعبیه در دستگاه های تصفیه آب صنعتی و خانگی شناخته شده است. دقت فیلتراسیون این فیلتر در حدود 99 درصد است و راندمان بسیار بالایی دارد. این دستگاه به راحتی نمک‌های محلول در آب را با فرایند غلظت‌سنجی داخل غشا تشخیص می‌دهد و آن‌ها را به دام می‌اندازد.

برند CSM

شرکت CSM در کره جنوبی اولین مدل از ممبران های تصفیه آب را به بازار عرضه کرده است. فیلترهای ممبران CSM بر اساس اصول تولید شده و سطح کیفی بسیار بالایی برای استفاده در صنایع مختلف برای تصفیه آب دارند.

برند LGChem کره جنوبی

یکی از مرغوب ترین و بهترین برندهای فیلتر ممبران LGChem کره جنوبی در زمینه مواد شیمیایی می باشد. چرا که یکی از زمینه های فعالیت شرکت ال جی ساخت فیلترهای ممبران تصفیه آب صنعتی در انواع و مدل های مختلف می باشد. فیلتر ممبران LG مانند دیگر برندها دارای انواع مدل های فیلتر ممبران تصفیه اب لب شور و فیلتر ممبران دریایی می باشد.

برند TORAY

برند ژاپنی TORAY روند تولید بسیار اصولی را برای تولید فیلترهای ممبران داشته و از نظر سطح کیفی دارای گواهینامه ISO-9001 هستند. ظرفیت فیلتر گلد تورای 13 Layout مشابه فیلم تک 13 لایه است که تقریبا تمام آلاینده‌های مربوط به نمک‌های محلول، مواد شیمیایی و … را از بین می برد. از ویژگی های منحصر بفرد این مدل از فیلترها می توان به قابلیت حذف کلیه املاح با ابعاد حداکثر 0001/0 از جمله مواد غیر آلی حل شده، آرسنیک، جیوه، میکروبیولوژی ها از قبیل آندوتوکسین ها، طعم و بوی نامطبوع، شوری آب اشاره کرد. همچنین به روش اسمز معکوس قادر به تامین آب تصفیه شده به میزان 75 گالن در 24 ساعت هستند.

برند Hydranautics

شرکت هیدروناتیکس در شیکاگو قرار گرفته و به تولید انواع ممبران های تصفیه آب مناسب برای آب دریا و لب شور پرداخته و یکی از با کیفیت ترین فیلترهای ممبران را به بازار تصفیه آب عرضه کرده است.

برند ونترون VONTRON

از بهترین فیلتر ممبران موجود در بازار ایران می توان به برند مطرح و معتبر ونترون اشاره داشت. ونترون یکی از تولید کنندگان ممبران های فیلتراسیون حلزون مارپیچی در جهان است، که ظرفیت تولید سالانه 30 میلیون متر مربع ممبران اسمز معکوس کامپوزیتی و نانو فیلتراسیون را دارد. این محصولات در کشور چین با بالاترین سطح کیفیت و رعایت استانداردهای بین المللی تولید و عرضه می گردد.

برند لنسس

کمپانی بزرگ لنسس در سال 2004 در آلمان برای تولید محصولات شیمیایی تاسیس شده و در ادامه توانسته در رتبه چهارم فروش سالانه محصولات شیمیایی در آلمان قرار بگیرد.این شرکت توانایی تولید ممبران های تصفیه آب را با بالاترین سطح کیفی و عملکرد مناسب دارد.

شرکت ممبرانیوم

شرکت ممبرانیوم یک شرکت در روسیه است که انواع ممبران تصفیه آب اسمز معکوس، نانو فیلتراسیون و اولترافیلتراسیون را تولید می کند. فلیترهای ممبران ممبرانیوم با بالاترین سطح کیفی و به صورت کاملا اصولی تولید می شوند.
برای خرید ممبران های تصفیه آب صنعتی به عنوان مهم ترین نکته کاربرد باید از طریق فروشگاهی معتبر اقدام کنید که ممبران را با ضمانت اصل بودن به شما ارائه دهد. در صورتی که در دستگاه تصفیه آب صنعتی از ممبران تقلبی استفاده شود، خط تولید سیستم مدتی بعد از تعبیه ممبران از مدار خارج خواهد شد.

قیمت فیلتر ممبران

قیمت فیلترهای ممبران به پارامترهای زیادی بستگی دارد. در جدول زیر به عوامل تاثیر گذار در قیمت فیلتر اشاره شده است. توصیه می شود برای خرید فیلتر از راهنمایی افراد کارشناس برای انتخاب محصول مناسب کمک بگیرید.

 

نوع دستگاه تصفیه آب

هر دستگاهی فیلتر ممبران خاص خودش را دارد. مثلا دستگاه‌های اسمز معکوس فیلتر متفاوت‌تری نسبت به دستگاه‌های UF و NF دارند.

برند فیلتر ممبران

معمولا برندهای محبوب‌تر و معروف‌تر قیمت بالاتری دارند. در بین برندها محبوب ترین و البته گران ترین فیلتر ممبران فیلمتک ساخت کشور آمریکا بالاترین کیفیت را دارند و فیلترهای ساخت کشور تایوان جزو فیلترهای مناسبتر می باشند.

ابعاد فیلتر

ابعاد فیلترها هرچه بزگتر باشد قیمت بالاتری دارد. به طور مثال فیلتر ممبران زیرسینکی با فیلتر رومیزی و یا دیواری متفاوت است. سایز فیلترهای ممبران خانگی 10 اینچ هستند و قطر آن ها 2.5 اینچ می باشند. فیلترهای ممبران صنعتی و نیمه صنعتی با قطر 4 و 8 اینچ تولید می شوند. از این جهت قیمت‌ آن‌ها هم متفاوت‌ است.

دقت فیلتر

تمامی  دقت فیلتر به غشاهای آن بستگی دارد. غشای اسمزی قیمت زیادی دارد به این دلیل که از متریال‌های خاصی در تولید آن استفاده می‌شود و فرایند تولید آن روی یک لایه‌ی نازک فیلمی بسیار سخت و پرهزینه است. هر چه فیلتر دقت و کیفیت بالاتری داشته باشد، قیمت بالاتر می رود.

ظرفیت فیلتر

هر چه ظرفیت فیلتر بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است. ظرفیت فیلتر ممبران بر روی لوله فیلتر و در کنار سوراخ های آن نوشته شده است.

لایه های فیلتر ممبران

تعداد لایه های فیلتر ممبران به صورت استاندارد 11، 13 یا 15 لایه می باشد. هر چه تعداد لایه های این فیلتر بیشتر باشد، قیمت هم بالاتر است.

در بین برندهایی که بیشترین استفاده را دارند، میتوان به فیلترهای ساخت کشور آمریکا و تایوان اشاره کرد . همانطور هم که در جدول مشاهده فرمودید به دلایل ذکرشده قیمت فیلتر ممبران امریکایی در بالاترین جایگاه ولی قیمت فیلتر ممبران تایوانی در مناسبترین و ارزانترین جایگاه قرار گرفته است. لذا بسته به نوع نیاز خود می توانید مناسبترین انتخاب را داشته باشید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سینا

شما کدوم برند فیلتر ممبران رو پیشنهاد میدین؟

افشین کیخانی

قیمت فیلتر ممبران و کاتالوگی که جزئیات اونها رو داره ، میشه به ایمیل شرکت ما ارسال کنید؟

اشتراک گزاری :
Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
4
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x